Jak szybko pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Urlop lub wakacje coraz bliżej, a Ty nie jesteś zadowolona z wyglądu skóry na ciele? Walczysz z cellulitem i nie czujesz się komfortowo na plaży? Po pierwsze pamiętaj o tym, że z cellulitem zmaga się nawet 85-90% kobiet i tylko kilka procent mężczyzn – nie martw się więc, że jako jedyna walczysz z tym utrapieniem. Ale jak skutecznie i szybko pozbyć się cellulitu w kilka tygodni?

Konieczne będzie odpowiednie dobranie zabiegów i połączenie kilku różnych metod – poznaj zabiegi, które mogą pomoc Ci zniwelować widoczność cellulitu na Twoim ciele. Zacznijmy jednak od odrobiny teorii, która pomoże Wam zrozumieć genezę pomarańczowej skórki.

Czym jest cellulit?

Cellulit to stan w którym skóra staje się nierówna, tworząc charakterystyczne grudki i zagłębienia, często przypominające skórkę pomarańczy. Jak się przed nią uchronić? W zdecydowanej większości nie jest to możliwe – istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do powstania tej przypadłości: zmiany hormonalne, genetyka, niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów, nadmierne spożycie alkoholu, a także nieprawidłowe krążenie krwi.

Ale główną przyczyną odpowiadającą za powstawanie pomarańczowej skórki jest zaburzenie tkanki tłuszczowej – komórki tłuszczowe zaczynają gromadzić się w tkance podskórnej co powoduje zwiększenie jej objętości. W wyniku tej zmiany dochodzi do przesunięcia naskórka i powstania nierówności na powierzchni naszej skóry.

Jak szubko pozbyć się cellulitu skutecznie?

Pomarańczowa skóra nie jest wyłącznie związana z nadwagą. Również osoby aktywne mogą borykać się z tym problemem. Aktywność fizyczna, zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa, picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia i unikanie cukru może pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi i poprawę wyglądu skóry. Dodatkową broń stanowią masaże i zabiegi wyszczuplające, które odpowiednio dobrane mogą pomóc Ci odzyskać idealnie gładką i jędrną skórę.

Jakie zabiegi są najlepsze na cellulit?

Do czołówki zabiegów antycellulitowych możemy zaliczyć Endermologię LPG Alliance®, Laseroterapię, bandaże Sincell oraz Maderoterapię. Najlepsze efekty to zawsze połączenie kilku różnych zabiegów oraz zdrowa dieta i aktywność fizyczna.

W Instytucie Urody Sakura w trakcie konsultacji kosmetologicznej zbudujemy dla Ciebie Beauty Plan, po którego wypełnieniu będziesz mogła cieszyć się gładką skórą. Łączenie różnych zabiegów to dawanie skórze bodźców dzięki kilku technikom – masaż, zabiegi z wykorzystaniem najnowszej technologii oraz specjalnie opracowane produkty zadziałają holistycznie na Twój problem. A od którego zabiegu najlepiej zacząć? Koniecznie sprawdź…
Endermologia LPG Alliance® w walce z celluitem

Endermologia LPG Alliance® to innowacyjny zabieg, który wykorzystuje nowoczesną technologię i pozwala na skuteczną walkę z cellulitem i innymi niedoskonałościami ciała. Zabieg endermologii to modelowanie sylwetki za pomocą mechanicznej stymulacji skóry, która pobudza metabolizm komórek. Wykonanie serii zabiegów zdecydowanie wspomaga proces uwalniania tłuszczu zmetabolizowanego w ciele oraz przeciwdziała zwiotczeniu skóry. Efektem zabiegów jest pobudzenie organizmu do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego – to te składniki aktywne zwiększają elastyczność i jędrność skóry.

Nowoczesny zabieg Endermologii LPG Alliance® pomoże Ci w:
redukcji opornej tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w tzw. trudnych partiach ciała – dół brzucha, talia, uda
redukcji cellulitu, ujędrnieniu skóry oraz walce z rozstępami i bliznami.


Maderoterapia – Twój sprzymierzeniec antycellulitowy

Maderoterapia to holistyczny masaż w którym wykorzystujemy elementy drenażu limfatycznego, masażu manualnego oraz masażu z wykorzystaniem zaprojektowanych anatomicznie drewnianych narzędzi. Maderoterapia wywodzi się z Kolumbii, a madera to w języku hiszpańskim drewno.

Efekty zabiegów zaobserwujesz już po około 3 masażach – efektywność działania Maderoterapii określa jako znacznie silniejszą od np. banki chińskiej. Efekty regularnego masażu z drewnianymi narzędziami to ujędrnienie skóry, zmniejszenie widoczności cellulitu, zwalczenie zalegającej pod skórą tkanki tłuszczowej.

Pamiętaj, że finalny efekt jest zależy od tego jak aktualnie wygląda Twoja skóra i dieta. W przypadku cellulitu warto połączyć ze sobą kilka metod, które pomogą Ci całkowicie pozbyć się tego problemu.

Na czym polega zabieg bandażowania Vagheggi Sinecell?

Vagheggi to marka znana z wykorzystywania najnowszego technologii w swoich produktach kosmetycznych. Poza określonym działaniem niezwykle ważny w filozofii marki jest element relaksacji, który wspomaga działania zabiegów. I tak jest również w bandażowaniu antycellulitowym – wiesz, że do powstania pomarańczowej skórki przyczynia się również stres?

Zabieg Sincell składa się z następujących etapów:

peelingu problematycznych partii ciała, który natychmiast napina skórę i zmniejsza widoczność celluitu
aplikacji specjalnego serum, którego konsystencja umożliwia wykonywanie ukierunkowanego masażu miejscowych złogów tkanki tłuszczowej
Jak pozbyć się celluitu w kilka tygodni?

Zacznij od rozmowy z kosmetologiem, który stworzy dla Ciebie holistyczny plan walki z pomarańczową skórką. To z pewnością trudna walka, ale przy doborze odpowiednich technik szybki sukces jest możliwy.