Jak ukoić podrażnioną skórę twarzy?

Jak ukoić podrażnioną skórę twarzy? – praktyczne rady

Fundament zdrowej skóry to brak podrażnień i uszkodzeń, dzięki temu nasza skóra może przyjąć odpowiednią porcję nawilżenia. Dowiedz się jak zadbać o szczelną barierę hydrolipidową, czyli warstwę ochronną, która znajduje się na powierzchni skóry.

W przypadku zaburzonej bariery hydrolipidowej nieodpowiednia pielęgnacja i źle dobrane zabiegi mogą zadziałać negatywnie, co pogorszy stan Twojej cery. Jak ukoić podrażnioną skórę twarzy? Sprawdź, jakie zabiegi będą idealny dla skóry wrażliwej, naczyniowej, szorstkiej i uszkodzonej.

Czym jest bariera hydrolipidowa i jak o nią zadbać?


Bariera hydrolipidowa skóry składa się głównie z dwóch komponentów: substancji lipidowych (tłuszczów) i czynników wodoodpornych. Płaszcz hydrolipidowy Twojej skóry:

– chroni ją przed utratą wody i czynnikami zewnętrznymi (zanieczyszczenia, substancje chemiczne, bakterie i wirusy),

– odpowiada za odpowiedni poziom pH skóry,

– zapobiega podrażnieniom w postaci stanów zapalnych i alergii oraz uszkodzeniom mechanicznym.

Równowagę tej bariery mogą zaburzyć różne czynniki, takie jak częste mycie z użyciem agresywnych detergentów, nadmierne ekspozycje na słońce czy niewłaściwa pielęgnacja skóry. W rezultacie może dojść do problemów takich jak suchość skóry, atopowe zapalenie skóry, zaczerwienienia, swędzenie czy łuszczenie.

Zabiegi medycyny estetycznej to nie wszystko, co możesz zrobić, aby zadbać o warstwę ochronną Twojej skóry. Odpowiednia dieta bogata w kwasy Omega-3, nawodnienie adekwatne do Twojej masy ciała, pogody i aktywności oraz codzienny krem SPF to fundamenty pięknej skóry. Dbając od siebie od wewnątrz, dbasz również o swój zewnętrzny wizerunek. Czasami skóra wymaga jednak dwustronnego działania – odpowiednio dobrane zabiegi pomogą Ci w walce o zdrową skórę.

Peeling chemiczny dla skóry wrażliwej

Nie każdy rodzaj peelingu będzie odpowiedni dla skóry z uszkodzoną barierą hydrolipidową. Peeling chemiczny, w przeciwieństwie do mechanicznego, nie powoduje uszkodzenia skóry, usuwa zewnętrzną warstwę naskórka, co wpływa na ujednolicenie tekstury skóry. Świetnym wyborem, który ukoi podrażnioną skórę będzie Medik8 Sensitive PHA Peel – zawiera on 30% glukonolaktonu czyli kwas PHA.

Działanie zabiegu to:

– delikatne złuszczanie

– nawilżenie

– ochrona antyoksydacyjna

– wspomaganie skóry wrażliwej, naczyniowej i ze skłonnością do zaczerwienień.

Medik8 Sensitive Peel to świetny zabieg dla skór bardzo wrażliwych z uszkodzoną barierą hydrolipidową. Ukoi uszkodzoną skórę i poprawi jej poziom nawilżenia. Dzięki zabiegowi Twoja skóra lepiej przyswoi składniki aktywne w produktach pielęgnacyjnych, stanie się delikatnie rozświetlona a makijaż będzie idealnie przylegał do twarzy, bez efektu ciasteczkowego podkładu.

Zabieg dla podrażnionej i przesuszonej skóry?

Zmagasz się z uczuciem przesuszonej i ściągniętej skóry twarzy? Utracona wilgoć skóry oraz jednoczesne zaburzenie płaszcza hydrolipidowego wywołuje dokładnie ten efekt. Konieczne jest ukojenie skóry, jej dogłębne nawilżenie, które rozświetli twarz.

Zabieg Neoderma NEO HYDRO to idealna procedura pielęgnacyjna do nawilżenia skóry, która składa się aż z 5 etapów. Zawarte w formule kosmetyków algi morskie i niezbędne aminokwasy pozostawiają na powierzchni skóry wilgotny filtr, który staje się barierą zapobiegającą utracie wody a jednocześnie utrzymuje on mechanizmy obronne skóry na odpowiednim poziomie.

Ten zaawansowany zabieg ma na celu intensywne nawilżenie, odżywienie i rewitalizację skóry, przywracając jej zdrowy wygląd, blask i elastyczność. Twoja twarz zyska rozświetlenie, którego nie sposób nie zauważyć.

Jaki zabieg dla zaczerwienionej i szorstkiej skóry?

Odwodnienie skóry wrażliwej i naczyniowej często skutkuje widocznymi zaczerwieniami oraz szorstkością, która wywołuje uczucie ściągnięcia. Wzmocnienie systemu samoobrony skóry wrażliwej i naczyniowej pomaga w odbudowie jej naturalnej bariery ochronnej. Optymalne nawilżenie dla skóry wrażliwej przyniesie zabieg Neoderma NEO SENSE. Został on opracowany po to, aby walczyć z chronicznym dyskomfortem i widocznymi zaczerwieniami skóry.

Ekstrakty roślinne posiadające właściwości łagodzące połączone z algami morskimi potrafią spektakularnie wspomóc Twoja skórę w regeneracji i odbudowie poziomu nawilżenia. Efekt jest spektakularny – jedwabista, miękka i wypoczęta skóra, jednocześnie wyposażona w warstwę chroniącą przed zmarszczkami i niechcianą suchością.

Jak ukoić podrażnioną skórę?

Dobierając zabiegi skonsultuj je z ekspertem. Każda skóra jest inna i nieodpowiednio dobrany zabieg może zadziałać negatywnie, powodując jeszcze większe podrażnienie i przesuszenie. Konsultacje kosmetologiczne w IU Sakura pomogą Ci w dobraniu odpowiednich zabiegów, których efekty będą dokładnie takie, jakie chcesz.