Minimalistyczna pielęgnacja w duchu CSA

Minimalistyczna pielęgnacja w duchu CSA

Skinmalism, skip care lub po prostu pielęgnacyjny minimalizm – czy w przypadku skóry mniej znaczy więcej? W Instytucie Urody Sakura skinmalism łączymy z filozofią SCA wyznawaną przez naszych partnerów kosmetycznych – medik8 i Neoderma.

Czym jest filozofia SCA i jakie produkty, składniki aktywne są w niej niezbędne? Jak planować swoją wieczorną i poranną rutynę pielęgnacyjną, aby skóra wyglądała zdrowo i promiennie? Poznaj z nami filozofię SCA i otwórz się na… mniej!

Czym jest pielęgnacja minimalistyczna?

To coś więcej niż trend. Skinmalism to podejście polegające na odpowiednim i przemyślanym doborze prostych i skondensowanych rutyn pielęgnacyjnych opartych o niezbędne produkty i składniki. Celem minimalistycznej pielęgnacji skóry jest ograniczenie składników, które mogą wywoływać stany zapalne, podrażnienia, efekt obciążenia skóry.

Używanie wielu składników aktywnych w tej samej rutynie może doprowadzić do poważnych i widocznych podrażnień i przesuszenia skóry – jakie kosmetyki wybrać, aby domowa pielęgnacja była pełna i satysfakcjonująca? Z pomocą przychodzi nam filozofia SCA, w której zdrowa skóra to piękna skóra.

Czym jest filozofia CSA?

C – witamina C w dzień, S – krem SPF rano, A – witamina A czyli retinol na noc– i to już wszystko. W Instytucie Urody Sakura ucząc nasze pacjentki pielęgnacji minimalistycznej nie zapominamy też o dobrym oczyszczaniu skóry – najlepiej dwuetapowym. Czy to wystarczy? Absolutnie tak – przeanalizujmy każdy z etapów pielęgnacji CSA dodając do tego oczyszczanie.

Jakie elementy pielęgnacji są niezbędne?

Wieczorne oczyszczanie – to w ten sposób nie tylko oczyszczasz swoją skórę z zabrudzeń, nadmiaru serum i bakterii. Dzięki odpowiedniemu oczyszczaniu skóry twarzy przygotowujesz ją do aplikacji produktów, których zadaniem będzie odpowiednie działanie – nawilżanie, antyoksydacja lub anti-aging. Jeżeli używasz na co dzień kremu SPF, to nawet jeśli nie wykonujesz makijażu koniecznie jest oczyszczanie dwuetapowe.

Z pomocą olejku rozpuścisz oleiste zanieczyszczenia – makijaż, sebum i filtry przeciwsłoneczne. Drugim krokiem jest usunięcie resztek olejku, brudu i zanieczyszczeniem żelem lub pianką. Dopiero teraz Twoja skóra jest czysta i gotowa na kolejne kroki pielęgnacji.

Czy rano muszę myć twarz?

Wszystko zależy od Twojego typu skóry – ale zazwyczaj poranne mycie twarzy nie jest niezbędne. W trakcie konsultacji kosmetologicznej z pewnością przeanalizujemy Twój typ skóry i dobierzemy odpowiednią i spersonalizowaną poranną rutynę.
Witamina C w pielęgnacji – rano czy wieczorem?

Filozofia CSA zakłada użycie witaminy C rano, dlaczego? Odpowiednio dobrana aktywna forma Witaminy C zapewnia ochronę antyoksydacyjną a dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu, blokuje też rozwój pigmentu – dzięki temu Twoja skóra jest gładsza i bardziej promienna. Traktuj Witaminę C jak swoją tarczę ochronną przed czynnikami przyśpieszającymi starzenie się skóry, dodatkowo ten składnik aktywny wspiera ochronę przeciwsłoneczną.

O co chodzi z tym SPF?

Promieniowanie UV jest to jeden z głównych czynników, które zacznie przyśpieszają proces starzenia skóry – powstawania zmarszczek, przebarwień, a nawet raka skóry. Kremy SPF to antysłoneczne bariery, które chronią twoją twarz przed promieniowaniem UVB (powodującym oparzenia słoneczne) i UVA (powodującym starzenie skóry).

Nawet w pochmurny dzień promieniowanie dociera do Twojej skóry przyśpieszając jej starzenie. Odpowiednio dobrany krem SPF to również inne benefity takie jak ochrona przed zanieczyszczeniami i wolnymi rodnikami. Wiemy, że dobór SPF to trudna sprawa – dlatego pomożemy Ci w wyborze produktu, który będzie dopasowany do Twojej skóry.

Retinol – game changer w pielęgnacji

Lista benefitów, które niesie ze sobą regularne używanie Retinolu – witaminy A – w odpowiednim stężeniu jest długa:

redukcja zmarszczek i linii mimicznych
poprawa tekstury skóry
zniwelowanie plam pigmentacyjnych i przebarwień
leczenie trądziku
odwracanie oznak fotostarzenia.

Witamina A to niezawodny składnik aktywny w pielęgnacji anti-anging, co potwierdzają również wyniki badań. Jednak w przypadku Retinolu niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniej formy i stężenia a następnie opracowanie rutyny pielęgnacyjnej z jego użyciem. W ten sposób unikniesz podrażnień, które mogą pojawić się na początku stosowania tego produktu.

Skinmalism – jak zaplanować pielęgnację?

Nie zostawiaj tego sobie – zgłoś się do eksperta kosmetologii, który pomoże Ci w wybraniu kosmetyków, ułożeniu ich w odpowiedniej kolejności a następnie dopasowaniu do rutyny porannej i wieczornej. Konsultacja w Instytucie Urody Sakura to holistyczny wywiad, w trakcie, którego poza opracowaniem Beauty Planu dobieramy też odpowiednie kosmetyki.