Profilaktyka pierwszych zmarszczek – zabiegi, które musisz poznać

Profilaktyka pierwszych zmarszczek

Jak walczyć z pierwszymi zmarszczkami? Na początku najlepiej je zwyczajnie zaakceptować i pokochać. Zmarszczki są wynikiem procesów starzenia się organizmu i oczywiście możemy zmniejszać ich widoczność, ale nie jesteśmy w stanie ich całkowicie uniknąć na przestrzeni życia. Jakie zabiegi są najlepsze na pierwsze zmarszczki i stanowią profilaktykę anti-anging?

Przedstawiamy Wam kilka zabiegów, które w opinii naszych ekspertów wykonane w odpowiedni sposób i połączone z właściwą rutyną pomogą zachować młody wygląd twarzy na dłużej.

Po pierwsze – pielęgnacja to podstawa!

Z biegiem czasu zmieniają się potrzeby naszej skóry. Świetnym wyborem stają się produkty powstałe na bazie nowoczesnej technologii i klasycznych składników aktywnych takich jak np. kwas hialuronowy, witamina C czy retinol.

Koniecznie dowiedz się więcej o filozofii pielęgnacji twarzy CSA, w której skład wchodzi tylko kilka produktów. Skinmalism to trend, który w Instytucie Urody Sakura jest nam niezwykle bliski. Swoją rutynę pielęgnacyjną możesz również skonsultować z trakcie Konsultacji Kosmetologicznej z naszymi ekspertami, chętnie pomożemy Ci w dobraniu pielęgnacji.

Dermapen 4.0 – mocna broń na pierwsze zmarszczki

Dermapen 4.0 to zbawienna moc mikronakłuwania, które jest niezwykle skuteczne w poprawie kondycji skóry. Urządzenie posiada specjalnie zaprojektowane, precyzyjne igły, które wykonują mikronakłucia w skórze. Inicjują one naturalną reakcję naszej skóry na uraz – proces gojenia i regeneracji, który powoduje wzrost produkcji kolagenu. Dermapen 4.0 ma możliwość zmiany długości nakłuć, dzięki czemu zabieg może być dostosowany do stopnia wrażliwości skóry. To idealny zabieg na pierwsze zmarszczki.

Jakie efekty czekają na Ciebie po Dermapenie 4.0?

Aby uzyskać najlepsze efekty najlepiej wykonywać ten zabiegi w serii – ilość powtórzeń powinna być zaproponowana przez kosmetologa lub lekarza. Dobór mieszanki odżywczej dla Twojej skóry, która zostanie wtłoczona w trakcie zabiegu również powinien należeć do eksperta. Najlepsze efekty widoczne są nawet kilka tygodni po zakończeniu serii zabiegów. Efekty Dermapen 4.0 to:|

poprawa tekstury skóry
wygładzenie drobnych zmarszczek
napięcie owalu skóry twarzy
redukcja blizn i przebarwień
rozświetlenie i zdrowy wygląd skóry.

Aby wzmocnić efekt Dermapen 4.0 możesz skorzystać z dedykowanego kwasu po zakończeniu zabiegu.
Mezoterapia – klasyk w walce z pierwszymi zmarszczkami

Mezoterapia to starsza siostra Dermapen 4.0, efekty zabiegów są nieco inne, ale oba świetnie sprawdzą się w profilaktyce pierwszych zmarszczek. Jest to małoinwazyjny zabieg, w którym za pomocą precyzyjnych igieł pod skórę podawany jest odpowiedni preparat z substancjami aktywnymi, najczęściej anti-aging.

Mezoterapia może być wykonywana miejscowo – w okolicy oczy, szyi, dekoltu, dłoni czy oczywiście całej twarzy. W trakcie zabiegu kosmetolog lub lekarz dokonuje iniekcji skórnych lub podskórnych, które wypełnione są odpowiednim koktajlem odżywczym. Mezoterapia to idealny zabieg na pierwsze zmarszczki. Dlaczego?

Czy Mezoterapia to zabieg na pierwsze zmarszczki?

Zabieg stymuluje metabolizm i regenerację skóry, a odpowiednio dobrany preparat pomaga w osiągnięciu celu – zwiększaniu poziomu nawilżenia skóry, mocnego rozświetlenia lub działania anti-anging. Mezoterapia podobnie jak Dermapen powinna być wykonywana w seriach, ale jej efekty widoczne są po kilku dniach od zabiegu.

Wykonanie serii iniekcji pozwala na zatrzymanie efektów na dłużej. Mezoterapia igłowa to zabieg przyśpieszający odnowę komórek oraz stymulujący produkcję kolagenu – dzięki temu Twoja skóra będzie elastyczna, jędrniejsza i bardziej dotleniona. Efektem tego zmarszczki zostaną spłycone, przebarwienia i blizny zredukowane.

Stymulatory tkankowe – nowość w prewencji antyzmarszczkowej

Stymulatory tkankowe to produkty popularne w medycynie estetycznej, których celem jest stymulowanie naturalnej regeneracji skóry i tkanki. Działają poprzez aktywację procesów biologicznych, które prowadzą do wzrostu produkcji kolagenu poprzez aktywację fibroblastów, pobudzenie produkcji elastyny i innych składników strukturalnych skóry.

Stymulatory tkankowe to idealny zabieg na pierwsze zmarszczki – jego efektem jest odbudowa starzejącej się skóry. W przypadku pierwszych zmarszczek jego działanie można uznać również za profilaktyczne.

Jakie efekty pojawią się po stymulatorach tkankowych?

Efekt końcowy zależy od stymulatora, który zostanie użyty do zabiegu. Wybór odpowiedniego preparatu najlepiej pozostawić specjaliście – jednak w dużej mierze jest to zależne od efektu jaki chcesz uzyskać. Efekty widoczne będą przede wszystkim w obszarze wokół oczu, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka. Możesz liczyć również na:

wygładzenie zmarszczek
poprawę kolorytu
wzmocnienie i zagęszczenie skóry
redukcję objawów fotostarzenia się skóry
poprawę konturu twarzy

Jakie zabiegi na pierwsze zmarszczki będą najlepsze?

Odpowiednio dobrane do potrzeb skóry, a każda jest inna. W celu stworzenia holistycznego Beauty Planu skorzystaj z pomocy ekspertów – w Instytucie Urody Sakura stawiamy na terapie łączone, dzięki czemu stymulujemy skórę naszych pacjentek w różny sposób, zależny od celu, który chcemy osiągnąć.