Masaż Kobido – dla kogo będzie dobrym wyborem?

Masaż Kobido – niechirurgiczny lifting twarzy

Regularny masaż twarzy potrafi zdziałać… cuda. Napięcia mięśni obejmują również skórę twarzy – ich rozluźnianie, naciąganie i odpowiednie masowanie wygładza skórę twarzy, sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne a owal twarzy wyostrzony.

Najbardziej znana technika masażu twarzy to z pewnością Kobido, znane jako japoński lifting twarzy. Jednak działanie każdego masażu można odpowiednio wzmocnić za pomocą tapingu. Co daje połączenie tych dwóch technik? Dla kogo kobido i taping jednocześnie będą dobrym wyborem?

Czym jest masaż kobido?

Kobido to tradycyjna japońska metoda masażu twarzy, najczęściej określana jako japoński lifting twarzy. Jego głównym celem jest poprawa elastyczności skóry, stymulacja krążenia krwi oraz redukcja napięcia mięśniowego.

Masaż wykorzystuje specjalne techniki masażu, delikatne uderzenia i dłonie masażysty, które pracują nad poprawą ruchomości tkanek skóry twarzy. Kobido pomaga w poprawieniu konturów twarzy, wygładzeniu zmarszczek i przywróceniu naturalnego blasku skóry. Najbardziej spektakularne efekty widoczne są po wykonaniu serii od kilku do kilkunastu masaży – dzięki powtórzeniom zabiegu efekt liftingu zostanie z Tobą na dłużej.

Masaż Kobido jest odpowiednim zabiegiem dla osób z pierwszymi oznakami starzenia skóry twarzy oraz z opadającym owalem. Nie jest to zabieg inwazyjny, dlatego liczba przeciwwskazań jest znaczniej okrojona.

Jak wygląda masaż kobido?

Na początku warto zauważyć jedno – masaż kobido to świetny relaks nie tylko dla ciała ale również dla duszy. Trwający kilkadziesiąt minut masaż to idealny sposób na redukcję stresu magazynowanego w ciele.

Masaż składa się z kilku etapów, a każdy z nich ma konkretny cel. Jak w większości procedur pielęgnacyjnych Kobido rozpoczyna się od oczyszczenia skóry twarzy, kolejne kroki to:

– Stymulacja punktów akupresurowych -pobudzenie krążenia energii i rozluźnienie napiętych mięśni.

Ruchy rozgrzewające – delikatnie ugniatania i głaskania, które przygotowują skórę do głębszych technik masażu.

Techniki ugniatania – ugniatanie, wklepywanie i odpowiednio wykonane podnoszenie skóry wpływają pozytywnie na krążenie krwi, wygładza napięcia mięśniowe i stymuluje produkcję niezwykle ważnych dla prewencji anti-aging białek – kolagenu i elastyny.

Masaż stref refleksyjnych – niektóre punkty na Twojej twarzy są powiązane ze zdrowiem innych części ciała – ta część masaży ma za zadanie poprawę ogólnego samopoczucia i równowagi ciała.

Masaż głowy, szyi i dekoltu – idealne odprężenie oraz perfekcyjny sposób na redukcję napięcia w tych obszarach.

Koniec masażu to również czas na aplikację odpowiedniego serum, którego działanie będzie zależne od potrzeb naszej skóry. Idealnym zwieńczeniem masażu Kobido jest wykorzystanie tapingu, który zwiększa efekt liftingu twarzy.

Na czym polega taping skóry twarzy?

Taping skóry, znany także jako „face taping” to technika polegająca na naklejaniu na skórę twarzy specjalistycznych, elastycznych taśm. Dzięki temu możliwe jest uniesienie i wymodelowanie określonych obszarów twarzy – to sposób na bezinwazyjny, tymczasowy lifting twarzy.

Jednak jak każda bezinwazyjna technika również taping wymaga od nas regularności w powtarzaniu tej rutyny pielęgnacyjnej. Naklejane na skóry taśmy są odpowiednio wyprofilowane i wycięte, przez co stają się dopasowane do poszczególnych mięśni twarzy.

Dlaczego warto wzbogacić masaż Kobido o taping? Dzięki temu połączeniu możesz liczyć na:

– wymodelowanie linii twarzy i wyostrzenie owalu

– regenerację głęboko położonych tkanek

– rozluźnienie napięć

– relaksację żwaczy

– zwiększenie elastyczności skóry.

Kobido z tapingiem – idealny relaks dla twarzy

W Instytucie Urody Sakura połączenie Kobido i tapingu to jeden z naszych ulubionych rytuałów piękna, które w sposób bezinwazyjny poprawiają naszą urodę i samopoczucie. Odpowiednio wykonany masaż to niepowtarzalny relaks, który dzięki swoim efektom jest również jednym z najczęściej wykonywanym przez nas zabiegów.